ZPÍVÁNKY S PANÍ PEŇÁZOVOU

Dnešní odpoledne bylo celé hudební. Nejdříve jsme se menší skupina seniorek sešly ve 14.00 a připravovaly jsme si vystoupení mažoretek na „Masopustní merendu“. Já jsem přinesla slíbené pompony a při písničce H. Vondráčkové „Sladké mámení“ jsme naše vystoupení trénovaly.

Před 15.00 hodinou se začali scházet ti, kteří si přišli zazpívat při kytaře s paní Libuší Peňázovou. Paní Libušku přivezla Jaruška Ježová a o její odvoz se postarala Věrka Skalníková, která je ze Zubří. Než jsme začaly zpívat, tak nám naše předsedkyně připomněla blížící se akce a připomněla také výročí některých našich členek. Nedávno oslavila 93. narozeniny paní Handschuhová a jako poděkování za gratulaci poslala víno na přípitek. Tento týden oslaví 80. narozeniny paní Hana Potměšilová. Po tomto krátkém úvodu pak paní Libuška sáhla do strun a začala hrát nejen lidové písničky, ale i ty k táboráku. Všichni se snažili zpívat (problém nastával pouze v okamžiku, kdy jsme si nemohli vzpomenout na slova, ale to nebylo zase tak často). Během zpívání jsme si v pauzách řekli pár vtipů a odpoledne příjemně ubíhalo.

Poděkování za příjemné odpoledne patří především paní Libušce, která mezi nás chodí opakovaně a tak se budeme těšit na příští setkání.