ZÁJEZD DO MAHENOVA DIVADLA V  BRNĚ – SATURNIN

ZÁJEZD  DO  MAHENOVA  DIVADLA  V  BRNĚ  –  SATURNIN –  28.11.2016

Když jsme v září zjistili, že Mahenovo divadlo v Brně hraje Saturnina podle knihy Zdeňka Jirotky, rozhodli jsme se pro návštěvu  tohoto představení.

Volný termín byl na pondělí 28. listopadu v 19 hod. Objednali jsme 44 vstupenek a teprve dodatečně zjistili, že na stejné představení jede 2. prosince Klub onkologů z našeho města. Měli jsme  obavy, zda autobus obsadíme, protože někteří lidé jsou v obou organizacích.

Nakonec se vše zdařilo a 28. listopadu jsme v 17 hodin vyrazili od kulturního domu. Jel s námi náš osvědčený řidič pan Ťupa, proto jsme si nedělali starosti z toho, že napadl sněhový poprašek. Cesta proběhla bez problémů, od Tišnova nebylo po sněhu ani památky.

V Brně jsme zaparkovali před Janáčkovým divadlem a pěšky došli k divadlu Mahenovo – je to nedaleko. Mahenovo divadlo má krásné interiéry, v hlavním sále je nádherný strop i lustr.

Seděli jsme  v lóžích, takže jsme měli perfektní výhled. Představení s jednou přestávkou trvalo 3 hodiny, ale rychle to uteklo. Zaujala nás nápaditá scéna i výkony herců – především pěvecké a taneční. Trošku nás to nutilo srovnávat s představiteli filmovými, ale Brňané obstáli se ctí.

Návrat domů proběhl opět bez problémů, přestože u nás trochu sněhu přibylo. Náš pan řidič je prostě skvělý.

Všichni účastníci byli spokojeni, někteří přiznali, že v Mahenově divadle nikdy nebyli a moc se jim líbilo.

Za seniory:  Mgr. Libuše Topinková