PŘEDVÁNOČNÍ ODPOLEDNE S HUDBOU

Předvánoční odpoledne s hudbou – 9.12.2019

Na předvánoční odpoledne jsme se sešli v jídelně DSP 9.12. v 15.00 hod. Našimi hosty byli Ing. B. Bajer. RNDr. L. Urban a DIS. L. Bartoš, kteří se postarali u malý koncert. Na začátku jsme informovali členy o poslední akci v letošním roce a o připravované návštěvě Janáčkova divadla v Brně v únoru 2020. Každý senior dostal také malý dárek k Mikuláši v podobě perníku.

Hlavním bodem našeho programu byl tradiční koncert, který si pro nás připravili výše jmenovaní hudebníci. Nazvali svoje vystoupení „Hudební vzpomínky a návraty“, protože již v našem klubu vystupují mnoho let. Je to radost pro obě strany, protože my velmi rádi posloucháme a oni si zase rádi společně zahrají, neboť je to jejich velký koníček. V jejich provedení jsme slyšeli skladby nejen českých skladatelů jako je A. Dvořák, Z. Fibich , ale i světových velikánů např. A. S. Bach, P. I. Čajkovský, F. Chopin a další. V první části se jednalo o skladby pro housle a v druhé části se přidal klavír. Na závěr zahrál skladbu pro klavír pan Lukáš Bartoš.

Koncert navodil krásnou sváteční atmosféru a jistě všichni přítomní odcházeli domů dobře naladění na přicházející vánoční svátky. Poděkování patří především všem vystupujícím. A jak na závěr řekl pan Bajer budeme se těšit  na příští setkání.

Za seniory: Mgr. Jaroslava Hnízdilová

Foto: Mgr. Jaroslava Hnízdilová