PŘEDPRÁZNINOVÉ POSEZENÍ

Předprázdninové posezení s malým občerstvením 29.6.2020

( akce pořádaná za podpory města Nové Město na Moravě )

Po dlouhé přestávce způsobené coronavirem se výbor rozhodl svolat setkání členů k pravidelné červnové akci spojené s opékáním párků. Vzhledem k letošnímu nejistému počasí se rozhodl akci uskutečnit v penzionu Vrchovina, kde je možnost posedět venku (za hezkého počasí) nebo uvnitř (za deštivého počasí). Jak ukázalo počasí 29.6. bylo to moudré rozhodnutí, neboť celý den vydatně pršelo a nakonec i během posezení.

Na úvod setkání si vzala slovo předsedkyně Mgr. Libuše Topinková. Seznámila přítomné členy (31 účastníků) s programem na září, který bude pravděpodobně probíhat v klubovně Kulturního domu v Novém Městě, protože paní ředitelka Novoměstských sociálních služeb si nepřeje, aby se akce konaly v DPS na Žďárské ulici. Důvodem je vysoký věk a zdravotní stav obyvatel domu. Další změnou bude i odložení návštěvy Novoměstské čistírny vody, která také v současné době nepovoluje exkurze. Uvidíme jaká bude situace v září a snad se nám potom bude lépe plánovat.

Posezení pokračovalo v dobré náladě a při lehkém občerstvení. O opékání klobásky se nám postarala kuchyně penzionu a tak na nás byla pouze jejich konzumace. K tomu dobré pivo nebo jiný nápoj. U stolů panovala dobrá nálada a samozřejmě se ozýval smích. Občerstvení bylo tentokrát v režii Klubu seniorů. Příští setkání se uskuteční 7.září 2020. Doufejme, že epidemiologická situace nám umožní setkávat se v druhé polovině roku pravidelně, tak jak jsme zvyklí.

 

Zapsala: Mgr. Jaroslava Hnízdilová

Foto: Mgr. Jaroslava Hnízdilová