KLUB SENIORŮ

Návštěva Horácké galerie

Rubriky: Klub seniorů
/ Jaroslava Hnízdilová

Poslední říjnovou akcí byla návštěva Horácké galerie. Paní ředitelka Staňková nám vždy vyjde vstříc a my můžeme v pondělí, což je zavírací den pro galerii, v klidu …

Návštěva Horácké galerie

Poslední říjnovou akcí byla návštěva Horácké galerie. Paní ředitelka Staňková nám vždy vyjde vstříc a my můžeme v pondělí, což je zavírací den pro galerii, v klidu užívat výstavní program. Samozřejmě nás také upozornila na nejbližší zajímavé akce.

První výstavou, kterou jsme navštívili byla výstava Bájný svět sochařky Renaty Sládkové, která pracuje se šamotovou hlínou, a i s dalšími materiály jako je sklo či epoxid. Spolupracuje se sklárnou AGS Svoboda Karlov pod vedením Lukáše Vernera a s dalšími sklárnami. Věnuje se především figurální a portrétní tvorbě. K nejčastějším námětům patří mytologické motivy, znamení zvěrokruhu či portréty známých osobností. Na výstavě, kterou jsme navštívili byly především motivy mytologické jako např. socha Mínotaura, Danae, bohyně Artemis. Dále jsme navštívili výstavu vítězných prací středních odborných škol sklářských. V galerii je nově vytvořen sochařský ateliér, který je využíván nejen školami, ale je otevřený všem návštěvníkům, kteří si chtějí zahrát na sochaře. Je to určitě výborný nápad. Velmi zajímavá je nově otevřena galerie sochaře V. Makovského pod názvem Obsahem k formě, kde jsou umístěny některé z jeho prací a také je přehledně zpracován jeho život.

S návštěvou jsme byli velmi spokojeni.

 

Zapsala a fotografovala: Mgr. Jaroslava Hnízdilová

Mgr. Libuše Topinková,
Mgr. Jaroslava Hnízdilová
  • : předsedkyně KS
  • : místopředsedkyně KS

Finančně podporuje

nmnm_red_220x170