HUDEBNÍ ODPOLEDNE

Hudební odpoledne v Horácké galerii 28. června 2021

Poslední akcí před prázdninami se stalo hudební odpoledne konané 28. června 2021 na malém dvorku Horácké galerie. Myšlenka na toto odpoledne se zrodila při procházce zahradami pod Pernštejnem. Pan Ing. Bajer projevil zájem předvést něco z toho co nacvičili s přáteli v covidové době a mě napadlo, že by to bylo krásné na nádvoří Horácké galerie, a tak jsme se toho s Libou chopily a celou akci připravily a daly na vědomí našim členům.

Velmi ochotně nám vyšla vstříc nová ředitelka Horácké galerie Věra Staňková, a tak jsme se mohli v 16.00 hodin sejít na malém dvorku Horácké galerie. Přálo nám i počasí, a tak vše proběhlo ve velmi příjemné atmosféře. Mohli jsme si také dopřát malé občerstvení. Paní ředitelka nás na půdě Horácké galerie mile přivítala a pozvala nás i na další akce, které budou probíhat celé léto na nádvoří galerie.

Vlastní koncert pro nás připravil Ing.Bajer – housle, RNDr.Urbana – housle a pan Salaquarda – dudy. Průvodní slovo přednesla MUDr. Bajerová.

Poslechli jsme si velmi zajímavé skladby od více známých autorů (Grieg, Chopin, Dvořák, Borovec) i méně známých (Seans, Boccherini,Vašata).

Po skončení koncertu poděkovala předsedkyně všem účinkujícím a všichni jsme se rozcházeli domů ve velmi příjemné náladě.

 

Za seniory: Mgr. J. Hnízdilová

Foto: Mgr. J. Hnízdilová