DIVADLO „Růžový kavalír“

V neděli 16. února jsme se vypravili do Brna. Cílem naší cesty bylo Janáčkovo divadlo, kde jsme chtěli shlédnout operu R. Strausse „Růžový kavalír“. Zájem o tento kulturní zájezd byl velký, a tak se nás vydalo celkem 50. V posledních dnech došlo i k řadě onemocnění, a proto se dostalo na všechny náhradníky. Na místo nás dovezl autobus pana Ťupy a i zpáteční cesta byla pohodová a tak jsme v 22.30 vystupovali v Novém Městě.

Opera „Růžový kavalír“ je komická opera Richarda Strausse na libreto Huga von Hofmannsthala. Brněnské Janáčkovo divadlo ji nastudovalo v německém originále pod vedením Roberta Kružíka. Jedna z nejlepších oper se do Brna vrátila po 35 letech. Brněnská inscenace je postavena na obsazení reprezentující to nejlepší z mladé české generace operních pěvců ( Jan Šťáva Václava Krejčí Housková a Jana Šrejma Kačírková a stálý host Alžběta Poláčková). Představení trvá 3 hodiny 50 minut a má 2 přestávky v délce 20 minut.

Myslím, že se jednalo o náročné hudební dílo, ale krásně předvedené, s nádhernou výpravou. Setkalo se i mezi námi s různým hodnocením, ale převažovalo to kladné. Odcházeli jsme z divadla plni dojmů. Co nás některé trochu potrápilo nebyla inscenace, ale malý prostor pro nohy na balkóně a tak příště budeme raději hledat možnost lístků v přízemí. Zajímavé bylo i setkání s paní uvaděčkou, z které se vyklubala bývalá profesorka novoměstského gymnázia paní E. Svitanová, která si takto zpestřuje důchod.

Kulturní zážitek máme za sebou a tak se budeme těšit na další akce Klubu seniorů.

 

Zapsala: Mgr. J. Hnízdilová

Foto: Mgr. J. Hnízdilová