DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ VELOTOČ

  1. Návštěva Divadla Bolka Polívky Brno: představení Veletoč 7.11

V pondělí 7.11. jsme se vydali opět do divadla. Tentokrát jsme se rozhodli navštívit Divadlo Bolka Polívky v Brně, kde jsme ještě nikdy nebyli. Divadlo často uvádí hry pražských divadel. My jsme si vybrali hru divadla Kalich „Veletoč“. Impulsem k výběru tohoto představení bylo obsazení, neboť jsme chtěli shlédnout především herecké výkony Ivy Janžurové, Evy Holubové a nemuset jezdit do Prahy.

Cesta do divadla proběhla v pořádku. Autobus zaparkoval u Janáčkova divadla a my jsme s pomocí L. Hadlačové vyrazili Jezuitskou ulicí k divadlu. Divadlo jsme našli bez problémů a příště už to pro nás nebude problém. Domluvili jsme se, že po představení opět odejdeme společně, což se nám po opakovaném přepočítávání podařilo, a tak jsme v Brně nikoho nezapomněli.

Představení bylo vyprodané a atmosféra výborná. Diváci se bavili u komediálních výkonů všech představitelů, ale největší aplaus patřil Evě Holubové. Její herecký výkon byl obdivuhodný a stejně tak výkon Ivy Janžurové, i vzhledem k jejímu věku. Představení trvalo 160 minut, ale uteklo to velmi rychle. O přestávce jsme se stačili občerstvit, a i chvilku popovídat.

Cestou domů si všichni ještě o divadle povídali, a tak snad všichni odjížděli spokojení buď se samotnou hrou nebo výkonem herců. Návrat byl poměrně rychlý, neboť panu řidiči se jelo velmi dobře. Silnice prázdné a žádná mlha. Budeme se těšit na další představení na jaře.

 

Zapsala a fotografovala: Mgr. J. Hnízdilová

logo_nov_m_sto_na_morav__10561