KLUB SENIORŮ

Beseda s Mgr. Věrou Staňkovou

Rubriky: Klub seniorů
/ Jaroslava Hnízdilová

Paní ředitelka naší Horácké galerie navštívila na podzim loňského roku italský Turín a nabídla našemu spolku, že se s námi o své zážitky podělí. Na …

Beseda s Mgr. Věrou Staňkovou

Paní ředitelka naší Horácké galerie navštívila na podzim loňského roku italský Turín a nabídla našemu spolku, že se s námi o své zážitky podělí.

Na začátku nám promítla krátký film, abychom si udělali celkový obrázek o městě-je krásné, historické, protéká jím řeka Pád.

Potom už vyprávěla, kudy s kamarádkami putovaly a co zajímavého viděly. Velmi nás zaujal kostel, ve kterém je vystaveno tzv. Turínské plátno, na které se otisklo Ježíšovo tělo po sejmutí z kříže. Největší náměstí ve městě se jmenuje Karlovo, na něm je Karlova jezdecká socha i řada jiných soch.

Návštěva Muzea kinematografie je podle vyfocených snímků velkým zážitkem.Je pětipatrové se spoustou starých kamer, kulis, kostýmů, fotografií apod. V galerii výtvarných umění jsou díla starých mistrů i současných umělců.

V době návštěvy se v Turínu konal velký tenisový turnaj. Naše cestovatelky tak zblízka viděly Novaka Djokoviče, Rafaela Nadala další významné tenisty.

V podzimním období není město přeplněné turisty, v kavárnách i restauracích je klid, personál je velmi vstřícný.

Přednáška se nám moc líbila.

 

Zapsala: Mgr. Libuše Topinková

Foto: Irena Fišarová

Mgr. Libuše Topinková,
Mgr. Jaroslava Hnízdilová
  • : předsedkyně KS
  • : místopředsedkyně KS

Finančně podporuje

nmnm_red_220x170