Zájezd Hulice – vodní dům, přehrada Švihov, zámek Zruč nad Sázavou
Hulice - vodní dům, Nové Město na Moravě
Odjezd objednaným autobusem: 7.00 (ČD, KD, pod nemocnicí) návrat 19.00, cena pro členy Klubu seniorů 300 Kč, pro nečleny 400 Kč
Program: 1. 9.30 – 12.30 vodní dům Hulice (Vše o vodě pod jednou střechou. Moderní expozice Vodního domu Vám představí všechny tváře vody, od života ve vodě přes vodu v oblacích až po mokré osvěžení.V akváriích líně plují ryby, poležení v polštářích nabízí obří škeble, můžete si zkusit vyrobit mrak a nechat ho plynout třeba až k vodnímu baru. Mikroskopy a zvětšené modely přiblíží mikrosvět pod hladinou, v další části expozice ožije přírodní scenérie hlasy ptáků a žab. Vše o pitné vodě a jejím koloběhu se dozvíte v sekci Nekonečná cesta vody. Výlet do historie vás zavede do doby Karla IV., ze které pocházejí originály nástěnných maleb ze zaniklého kostela v Dolních Kralovicích.)
prohlídka hráze přehrady Švihov – řeka Želivka, běžně nepřístupné, prohlídka s průvodcem, cena 120,0 Kč (Vodárenská nádrž Švihov s úpravnou vody Želivka, tlakovým štolovým přivaděčem a vodojemem Jesenice tvoří unikátní soubor vodohospodářských staveb, které zajišťují dodávku pitné vody pro více než 1,5 milionu obyvatel.Úpravna vody Želivka byla uvedena do provozu v roce 1972, je největší úpravnou v České republice a patří také k největším úpravnám vody v Evropě)
- 13.00 oběd Zruč nad Sázavou
- 15.00 zámek Zruč nad Sázavou – malý okruh cena 150, Kč
Celková cena: 300 +120+150 tj. 570 kč pro členy a 670 pro nečleny
Peníze budou se závaznou přihláškou vybírány 2.9. v klubovně DPS na Žďárské ulici od 14.30 – 17. 00!!!!!!
Předběžné přihlášky u J. Hnízdilové osobně nebo na tel. 737 132 415 či email : jar.hnizdilova@gmail.com
V případě malého zájmu bude v září zájezd zrušen!!!
Pořadatel
Mgr. Jaroslava Hnízdilová
Mgr. Jaroslava Hnízdilová
- : předsedkyně KS
- : místopředsedkyně KS